Schilderij van een paard, in uitvoering..
Werk in uitvoering! Op bovenstaande foto zie je me bezig met het schilderij van een werkelijk fantastisch mooi paard, een grote zwarte hengst. Ik schilder zijn portret in opdracht voor de eigenaar, in gemengde technieken op doek. Deze manier van schilderen (-mijn manier van schilderen in gemengde technieken-) leent zich goed voor grote formaten en iedere maat is dan ook mogelijk. Vaak gebruik ik linnen op een spieraam als ondergrond, en deze kan op bestelling in iedere afmeting worden gemaakt Dit werk is ook prachtig groot van formaat en meet 165 x 110 cm!
Door de grootte van het schilderij is er alle ruimte voor details. De opdrachtgeefster wist al heel goed hoe ze haar paard geportretteerd wilde hebben en vond dit een prachtige pose. Door zijn mooie hoofd en uitdrukking in het oog was al bepaald waar de nadruk op moest komen te liggen… Dus de focus gaat eerst naar zijn gezichtsuitdrukking en het meer los geschilderde lijf vormt daarmee een prachtig contrast.
Meestal maak ik wel wat foto’s van het schilderproces zelf. Het is altijd erg leuk om terug te zien hoe een schilderij er in verschillende fasen, in uitvoering, uitzag. En zo met mezelf erbij op de foto wordt het ook goed zichtbaar hoe groot het werk eigenlijk is! Ik ben hier al in de afrondende fase bezig en binnenkort zal ik je het eindresultaat laten zien!

